Klienci prywatni    
HERMES FULFILMENT

Zrównoważony rozwój nie jest trendem, ale postawą!

W Hermes Fulfilment żyjemy tym na co dzień. Zrównoważone działanie jest dla nas zarówno obowiązkiem, jak i motywacją. Jako firma z branży logistycznej bierzemy na siebie długoterminową odpowiedzialność, a dzięki naszym usługom możemy aktywnie przyczyniać się do tworzenia bardziej zrównoważonego świata.

"Musimy zawsze myśleć o odpowiedzialnym korzystaniu z zasobów".

Kevin Kufs, CEO

Jako część Hermes Group, która sama należy do Otto Group, Hermes Fulfilment strategicznie zakotwiczył temat zrównoważonego rozwoju jako cel korporacyjny. "Pragnienie klientów dotyczące coraz bardziej elastycznych i szybszych terminów dostaw sprawia, że tym bardziej konieczne jest pogodzenie wymagań ekonomicznych z wymogami ekologicznymi i społecznymi" - mówi Jörg Reichenbach, kierownik operacyjny w zakładzie w Ohrdruf, wyjaśniając wieloaspektowe zaangażowanie firmy. Właśnie dlatego, oprócz ceny i jakości usług, czynnik zrównoważonego rozwoju odgrywa coraz ważniejszą rolę. Mając na uwadze ludzi i środowisko, krytycznie analizujemy każdy etap naszego łańcucha dostaw i wdrażamy go w sposób zrównoważony z naszymi dostawcami i partnerami.

 

Główne tematy Hermes Fulfilment

  • O ochronie klimatu

    Hermes Fulfilment dąży do osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2028 r. poprzez dalsze oszczędności CO2 i ograniczenie zużycia energii poprzez unikanie i redukcję emisji. Jako krok pośredni, firma początkowo dąży do zmniejszenia emisji CO2 o 40 procent do 2025 r. (w porównaniu z rokiem bazowym 2018).

  • O obiegu

    Wraz ze wzrostem konsumpcji konieczne jest oszczędzanie zasobów. Buzzwords to "dawanie drugiego życia" (na przykład naprawa przedmiotów zamiast ich wyrzucania lub ponowne użycie zamiast ich złomowania) i "ponowne użycie" (recykling i odzyskiwanie surowców). Czy już wiesz? Hermes Fulfilment wspiera nawet naszych klientów w opracowywaniu opakowań przyjaznych dla środowiska.

  • O pracownikach

    Każda osoba powinna być świadoma swojego znaczenia w osiąganiu naszych celów środowiskowych i aktywnie w nich uczestniczyć. Nie zapominajmy o tym: Nawet mały, pozornie nieistotny wkład jest ważny!

     


Nasza wizja do 2028 r.

Zrównoważony rozwój nie jest trendem, ale postawą. Dlatego w naszej wizji HF zakotwiczyliśmy neutralność klimatyczną:


"Postrzegamy zrównoważony rozwój jako ważne kryterium przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych, działamy neutralnie dla klimatu we wszystkich lokalizacjach do 2028 r. i już teraz zmniejszamy nasze emisje CO2 o 40% do 2025 r. Aby mieć pewność, że osiągniemy nasze cele klimatyczne, szkolimy naszych współpracowników w tym temacie, wyjaśniamy im znaczenie działań i zachęcamy ich do aktywnego pomagania nam".

Istniejące działania

  • Zarządzanie środowiskiem

    Ochrona przyrody i środowiska jest szczególnie bliska naszym sercom w Hermes Fulfilment. Jako firma jesteśmy równie świadomi naszej odpowiedzialności za zrównoważony rozwój i coraz częściej inwestujemy w odpowiednie środki. Dla nas oznacza to coś więcej niż tylko segregowanie odpadów i oszczędzanie papieru do kopiowania. Nasz holistyczny system zarządzania środowiskowego uwzględnia zużycie energii i materiałów, emisje, odpady i ścieki, a także procesy produkcyjne oraz zachowanie pracowników, dostawców i partnerów. Zamiast promować poszczególne środki w izolacji, łączymy wszystkie działania związane z ochroną środowiska.

  • Nasz zespół CR

    W Hermes Fulfilment nasz zespół CR i specjaliści ds. zrównoważonego rozwoju mają za zadanie opracowywać i koordynować strategie świadomego i odpowiedzialnego działania na rzecz środowiska. CR oznacza odpowiedzialność korporacyjną. Jednym z naszych celów jest na przykład ciągłe zmniejszanie zużycia energii i związanych z tym kosztów energii, a także minimalizowanie emisji gazów cieplarnianych i innego wpływu na środowisko. Jednak wiele innych obszarów, takich jak odpowiedzialność cyfrowa czy zarządzanie odpadami, również odgrywa ważną rolę. W tym kontekście zespół CR działa we wszystkich lokalizacjach, aby zapewnić spójne działania we wszystkich obszarach firmy.

  • Otto Group Magazin Now

    Raporty, wywiady i portrety pokazują, w jaki sposób zrównoważona i zorientowana na wartość rentowność może odnieść sukces w przyszłości. Magazyn powstał we współpracy z redakcją "Geo".

    Uczciwość i odpowiedzialność stają się coraz ważniejsze z punktu widzenia działań korporacyjnych i coraz bardziej przyciągają uwagę opinii publicznej. To wystarczający powód dla Otto Group, aby zaprezentować wieloletnie zaangażowanie w zrównoważony rozwój rodzinnej firmy i jej udziałowca dr Michaela Otto w zwarty, ekscytujący sposób i z nieprzekupnym okiem neutralnego obserwatora. We współpracy z renomowanym hamburskim wydawnictwem Gruner + Jahr powstał magazyn "Now", który w imponujący sposób pokazuje, jak zrównoważona i zorientowana na wartość efektywność ekonomiczna może odnieść sukces również w przyszłości.

  • Elektrociepłownia

    W ostatnich latach w różnych zakładach Hermes Fulfilment zainstalowano elektrociepłownie. Elektrociepłownie pokrywają do 55 procent zapotrzebowania na energię elektryczną i około 65 procent zapotrzebowania na ciepło w zakładach. "Umożliwia nam to na przykład zmniejszenie emisji CO2 w naszym zakładzie w Ohrdruf o 20 procent lub 800 ton metrycznych rocznie" - podkreśla kierownik zakładu Jörg Reichenbach. Według obliczeń organizacji ochrony klimatu Atmosfair, jest to w przybliżeniu odpowiednik ilości dwutlenku węgla wytwarzanego przez pasażera lecącego 230 razy z Frankfurtu do Nowego Jorku i z powrotem. Ponieważ 100 procent energii elektrycznej i cieplnej jest zużywane w centrum logistycznym, działanie elektrociepłowni ma bezpośredni wpływ na bilans ekologiczny obiektu.

  • Kolonie pszczół i hotele dla owadów

    Aby umożliwić pszczołom wykonywanie ich ważnego zadania, jakim jest utrzymanie różnorodności roślin, na terenie kilku centrów logistycznych utworzono kolonie pszczół. Ponadto hotel dla owadów na terenie Hamburger Strasse służy jako miejsce gniazdowania trzmieli, dzikich pszczół, szubienic, biedronek i innych owadów. Domki dla owadów zostały stworzone we współpracy z Niemiecką Unią Ochrony Przyrody i Bioróżnorodności oraz Lebenshilfe.

    Liczą się nie tylko duże projekty - każdy może pomóc!
    Ochrona środowiska to nie tylko duże projekty. Około dziesięciu procent energii można już zaoszczędzić dzięki drobnym działaniom organizacyjnym. "Ochrona środowiska zależy więc w dużej mierze od każdego z nas" - mówi Anna Arendarska z zespołu ds. ochrony środowiska. Wprowadzenie narzędzi cyfrowych pomaga zmniejszyć zużycie papieru. Coraz częściej stosowane są diody LED i energooszczędne napędy. Do użytku wprowadzane są pojazdy elektryczne. Rozdrabnianie drewnianych palet i styropianu ogranicza transport. W końcu kwestia ta dotyczy nas wszystkich: "Każdy z nas może coś zrobić", mówi Anna, "a każdy wkład jest cenny".


Wir wünschen Frohe Weihnachten!