Klienci prywatni    

Jesteś sobą.

A zatem w sam raz dla nas!

Różnorodność? Oczywiście!

Dla nas to oczywistość i codzienność. Ponieważ świat Hermes Fulfilment jest kolorowy i różnorodny. A różnorodność może mieć różne oblicza, twarze i historie: od płci i tożsamości płciowej, zdolności fizycznych i umysłowych po religię i ideologię, orientację seksualną, pochodzenie społeczne i etniczne, narodowość lub wiek. To wszystko różnorodność!

W Hermes Fulfilment wierzymy, że każdy jest równie wartościowy.Dlatego szanujemy, akceptujemy i cenimy wszystkie rodzaje różnorodności. Ponieważ jest ona dla nas zawsze wzbogaceniem. Jesteśmy o tym przekonani do tego stopnia, że różnorodność jest integralną częścią naszych wartości korporacyjnych. Podpisaliśmy również Kartę Różnorodności i nadal dajemy przykład różnorodności z flagą Inter* Inclusive Pride.

5,3 %

Procent naszych pracowników o znacznym stopniu niepełnosprawności

41 %

naszych pracowników jest poniżej 21 lat lub powyżej 55 lat

> 50 %

stanowią kobiety w naszym zespole

69

Narodowości w zespole

 

Flaga Inter* Inclusive Pride

Pasuje tu idealnie! Ponieważ wszyscy odnajdujemy się w kolorach tęczy. Symbolizują one wiele różnych tematów: czerwony - życie, żółty - słońce, różowy - seksualność i niebieski - harmonię. W wielu kulturach na całym świecie flaga różnorodności oznacza również dumne zaangażowanie - na rzecz ludzi, pokoju, nowych początków i zmian, tolerancji, akceptacji, nadziei i różnorodności stylów życia.

Karta różnorodności

Jest to inicjatywa korporacyjna na rzecz aktywnego promowania różnorodności w firmach i instytucjach. Została uruchomiona w 2006 roku i oznacza uznanie, docenienie i włączenie różnorodności w świecie pracy. Podpisaliśmy kartę i zobowiązujemy się zawsze oferować naszym pracownikom takie same możliwości - bez względu na płeć, wiek, religię, tożsamość seksualną, pochodzenie i niepełnosprawność. Ponieważ jesteśmy dumni z każdego z Was!

Różnorodność w Hermes Fulfilment

 • Płeć

  W naszej firmie proporcje pracowników różnej płci jest dużo bardziej zrównoważona niż średnia w branży logistycznej. Jesteśmy dumni, że wszyscy razem tworzymy solidny zespół. Równe prawa są dla nas najwyższym priorytetem: niezależnie od tego, czy chodzi o ujednolicone wynagrodzenie zgodne z układami zbiorowymi, kobiety na stanowiskach kierowniczych czy atrakcyjne możliwości łączenia rodziny i kariery - wszystko to jest dla nas oczywiste.

 • Zdolności fizyczne i umysłowe

  Wszyscy pracownicy są ważną częścią naszego sukcesu. Nawet z różnymi zdolnościami fizycznymi lub umysłowymi, każdy jest cenioną i wartościową częścią naszego zespołu. Dlatego w Hermes Fulfilment zawsze znajdujemy nowe sposoby na ułatwienie pracy wszystkim pracownikom, na przykład dzięki nowym egzoszkieletom wspierającym nas w naszych centrach wysyłkowych lub dostosowanym stanowiskom pracy przy biurku.
  W sektorze logistycznym mamy również wyższy odsetek pracowników ze znacznym stopniem niepełnosprawności niż gdziekolwiek indziej w Niemczech. Chętnie Cię wesprzemy i odpowiemy na Twoje pytania dotyczące pracy bez barier w Hermes Fulfilment.

 • Wiek

  Nasza praca nie jest kwestią wieku. Wręcz przeciwnie: wierzymy, że współpraca między młodymi i starszymi pomaga nam iść naprzód. Ponieważ możemy uczyć się od siebie nawzajem i wspólnie rozwijać się w obliczu wyzwań. U nas sprawdza się to szczególnie dobrze: 20% naszych współpracowników ma ponad 55 lat, a 21% ma mniej niż 25 lat. Na przykład stażyści mogą pomóc swoim doświadczonym kolegom w radzeniu sobie z wyzwaniami cyfrowymi. A doświadczeni koledzy dają młodszym cenne praktyczne wskazówki. W ten sposób każdy przyczynia się do sukcesu Hermes Fulfilment!

 • Pochodzenie etniczne

  Jesteśmy kolorowi: w Hermes Fulfilment ludzie z 69 krajów pracują razem, aby osiągnąć wspólne cele. Rozwiązujemy problemy, trzymając się razem i wykorzystując nasze indywidualne doświadczenia do znajdowania kreatywnych rozwiązań. Pomimo wielu różnych języków ojczystych, rozumiemy się nawzajem i tworzymy silny zespół. W ten sposób aktywnie przełamujemy uprzedzenia.

 • Orientacja seksualna

  Naszą różnorodność określamy jako LGBTQIA+ - co oznacza lesbijki, gejów, osoby biseksualne, transpłciowe, queer, interseksualne, aseksualne oraz wszystkie inne orientacje seksualne i tożsamości płciowe. Szacunek, tolerancja i otwarte podejście do orientacji seksualnej są dla nas oczywistością. Właśnie dlatego zobaczysz tutaj flagę Inter* Inclusive Pride. Flagę, która odzwierciedla wszystkie aspekty naszej społeczności - tak jak my w Hermes Fulfilment.

 • Religia i światopogląd

  Wierzymy w pokojowe współistnienie. Bez względu na wyznawaną religię czy światopogląd. Jesteśmy zobowiązani do traktowania siebie nawzajem z szacunkiem i uznaniem.

 • Tło społeczne

  Dajemy ludziom o różnym pochodzeniu społecznym takie same możliwości. Ponieważ ludzie z różnych środowisk wzbogacają nas - jesteśmy bardziej innowacyjni i odnosimy sukcesy w kolorowych zespołach. Bez względu na to, na jakim etapie kariery jesteś, nasz program "Fabryka Talentów" przygotuje Cię do objęcia specjalistycznego stanowiska kierowniczego, jeśli tego właśnie chcesz. Jest to wyjątkowe rozwiązanie w branży logistycznej.


Co mówi nasz zespół

"Jesteśmy otwarci i dumni z naszej różnorodności, która zawsze oferuje nam możliwości innowacyjnych i kreatywnych rozwiązań".

Anita Flitner, menedżer ds. kultury i rozwoju

"Od razu byłam pod wrażeniem tutejszych ludzi. Różnorodność, wiele narodowości, otwartość - Hermes Fulfilment jest kolorowy i myślę, że to wspaniałe".

Elke Bruns, Corporate Health Management

 

Odkrywamy nieświadome uprzedzenia

Nieświadome uprzedzenia wpływają na nasze codzienne działania. Mają one wpływ na wszystkie rodzaje różnorodności, jeśli nie są aktywnie rozpoznawane i brane pod uwagę przy podejmowaniu decyzji. Te nieświadome uprzedzenia mogą ułatwić nam codzienne życie, pozwalają działać szybciej i w oparciu o zdobyte już doświadczenie, ale wciąz musimy pamietać, by patrzeć na nie krytycznie, ponieważ mogą one mieć także negatywny wpływ na naszą pracę i wspólne życie. Dlatego jesteśmy stale świadomi naszych nieświadomych uprzedzeń i zawsze pracujemy nad odpowiednim radzeniem sobie z nimi. W ten sposób zapewniamy solidną podstawę dla naszego zespołu, kontaktów z klientami i każdej współpracy.

Nasze sieci i partnerzy

#experienced ➔

#experienced – Międzypokoleniowa sieć współpracowników OTTO

Od 2018 r. sieć #experienced promuje wizję pełnej szacunku współpracy między wszystkimi pokoleniami - na przykład poprzez projektowanie środowisk pracy zorientowanych na różne etapy życia i promowanie współpracy dostosowanej do wieku w OTTO.

antiRacism ➔

antiRacism – Za różnorodność i równość

Sieć antiRacism podnosi świadomość problemu rasizmu strukturalnego w społeczeństwie i w środowisku zawodowym. Podnoszą świadomość na ten temat i doradzają w razie jakichkolwiek pytań.

Diversity @ inclusion ➔

Dzięki Diversity & Inclusion zapewniamy przejrzysty wgląd w nasze działania w zakresie D&I. Z regularnych raportów dowiesz się, na jakim etapie znajduje się OTTO w poszczególnych obszarach różnorodności i co to oznacza dla przyszłości.

MORE* ➔

MORE* to queerowa sieć Otto Group. Około 450 zwolenników jest zaangażowanych w interesy społeczności LGBTQI+. Są oni osobami kontaktowymi i promują nieuprzedzone podejście do tożsamości seksualnej w miejscu pracy.

PLAN F ➔

PLAN F ma na celu przezwyciężenie strukturalnych barier dla równych szans na wszystkich poziomach. Sieć istnieje od 2016 roku i ma 40 aktywnych członków i 200 innych zwolenników.

Väter@OTTO ➔

Od 2014 roku sieć Väter@OTTO oznacza aktywne ojcostwo i partnerski rozwój kariery. Jej celem jest lepsze pogodzenie życia rodzinnego i zawodowego. Sieć jest otwarta dla ojców, matek i zainteresowanych stron ze wszystkich spółek Grupy.

 
 
Wir wünschen Frohe Weihnachten!