Klienci prywatni    

Technologiczna przyszłośćrealizacji zamówień

Hermes Fulfilment Tech Solutions

Witamy w Hermes Fulfilment Tech Solutions (HFTS)

Jako spółka zależna należąca w całości do Hermes Fulfilment, w HF Tech Solutions (HFTS) łączymy wiedzę techniczną całej grupy firm od 2022 r. Czy to w naszej siedzibie głównej w Hamburgu, czy w niemieckich lokalizacjach Hermes Fulfilment - podejmujemy każde cyfrowe wyzwanie. Od systemów zarządzania magazynem (WMS) po analitykę biznesową (BI), sztuczną inteligencję (AI) i robotykę - mamy ponad 100 specjalistów ds. technologii, dzięki którym infrastruktura cyfrowa Hermes Fulfilment jest strategicznie i technicznie przygotowana na przyszłość. Jako niezawodny partner i łącznik między specjalistami a ekspertami technologicznymi, opracowujemy standardy logistyki cyfrowej oraz rynkowe rozwiązania IT i BI. W ten sposób wspieramy istniejące i nowe lokalizacje Hermes Fulfilment Group w pomyślnym i zrównoważonym rozwoju, aby wspólnie rozwijać się jeszcze lepiej.

Czy jesteś pasjonatem cyfryzacji? Ekscytują Cię nowe projekty? Uwielbiasz stale dostosowywać struktury do nowych wymagań? W takim razie ubiegaj się o pracę u nas. Nawet jeśli nie masz jeszcze doświadczenia w branży technologicznej lub dopiero zaczynasz swoją karierę, jesteś mile widziany w HF Tech Solutions.

Sprawdź nasze oferty pracy

 

Atmosfera start-upu w dużej korporacji

Dokładnie tego możesz oczekiwać od HF Tech Solutions. Stoi za nami cała siła Hermes Fulfilment Group - a tym samym Otto Group. Mimo to jesteśmy niezależnym zespołem. U nas znajdziesz płaską hierarchię, różnorodne zadania, dynamizm i dobrą pracę zespołową. Mamy krótkie ścieżki decyzyjne z dużą swobodą kształtowania naszych procesów i struktur. To właśnie sprawia, że praca w HF Tech Solutions jest wyjątkowa.

Co robimy

Jesteśmy silnym partnerem, jeśli chodzi o kompleksowe rozwiązania cyfrowe lub architektury IT zorientowane na usługi. Jako techniczny szkielet logistyki zapewniamy, że wszystkie procesy techniczne i operacje IT w realizacji zamówień są solidne i działają płynnie. Opracowujemy na przykład modułowe systemy zarządzania magazynem (WMS) z łatwymi do zarządzania standardami logistycznymi. W ten sposób tworzymy wyjątkowo elastyczne systemy i pomagamy przenosić miliony przesyłek na całym świecie.
W HF Tech Solutions postrzegamy siebie jako organizację łączącą sprzedawców detalicznych (takich jak OTTO, AboutYou i bonprix), dostawców usług i partnerów. Oprócz naszych własnych programistów są to również zewnętrzni specjaliści techniczni. Zapewniamy im IT na żądanie i działamy jako interfejs techniczny, aby zapewnić, że wszystkie dane są automatycznie wprowadzane do systemów. Dzięki naszym rozwiązaniom technicznym możemy obsługiwać nawet tak zróżnicowane asortymenty produktów, jak te oferowane przez klientów Hermes Fulfilment. Dzięki naszej nowej platformie F2X integrujemy z naszą infrastrukturą IT także sprzedawców spoza Otto Group.

 • Business Intelligence (BI)

  Jako dostawca usług analityki biznesowej dla intralogistyki i powiązanych procesów transportowych w Otto Group, zajmujemy się procesami przychodzącymi, wychodzącymi i zwrotami. Używamy systemów Business Intelligence do automatycznego przetwarzania danych o procesach logistycznych w europejskich lokalizacjach Hermes Fulfilment Group w czasie rzeczywistym. Sztuczna inteligencja to dla nas nie tylko modne słowo. Dzięki analityce opisowej, predykcyjnej i preskryptywnej stosujemy wszystkie metody nowoczesnej analityki biznesowej (BI), aby umożliwić wydajną logistykę opartą na danych. Dzieje się tak, ponieważ wykorzystujemy nasze algorytmy do przewidywania, jak będą wyglądać przyszłe procesy w oparciu o nasze dane. Interesariusze wykorzystują nasze dane jako podstawę do podejmowania decyzji opartych na danych w celu dalszej optymalizacji procesów logistycznych w całej Otto Group.

 • Planowanie i analiza

  W ramach Planning & Analytics dostarczamy rozwiązania BI oparte na połączeniu danych dotyczących kosztów, czasu i ilości. Obejmujemy kilka specjalistycznych obszarów: Controlling, rozliczenia logistyczne i planowanie ilości w logistyce. Tutaj również wykorzystujemy zaawansowaną analitykę, aby wdrożyć wszystkie aspekty nowoczesnego BI. Naszymi klientami są działy controllingu, zarządzania rozliczeniami, operacji i detaliści w ramach Otto Group.

 • Logistyka

  Wspólnie z naszymi partnerami kontynuujemy rozwój logistycznej platformy BI FLASH.

  Zapewnia nam ona doskonałą bazę danych, od danych strumieniowych z procesów logistycznych po w pełni obliczone i zwizualizowane kluczowe dane. W ten sposób wykorzystujemy najnowocześniejszą technologię, aby sprostać wymaganiom BI w kierunku sztucznej inteligencji.

  Dostosowaliśmy strukturę naszego zespołu do procesów logistycznych i opracowujemy wspólne rozwiązania w naszych wyspecjalizowanych grupach (przychodzące, wychodzące, zwroty). Dzięki temu jesteśmy szczególnie wydajni. Łączymy wszystkie wymagania procesów BI w celu opracowania rozwiązań w zespołach wielofunkcyjnych, które przyczyniają się do sukcesu Hermes Fulfilment Group w szybko zmieniającym się sektorze logistycznym.

 • Technologia informacyjna (IT)

  Jako dostawca know-how i innowator w dziedzinie IT, firma HF Tech Solutions wnosi znaczący wkład w zwiększanie korzyści dla klientów i efektywności kosztowej. Koncentrujemy się na tworzeniu niezawodnych produktów IT i kształtowaniu zmian za pomocą projektów technologicznych, zwłaszcza w logistyce. Ponadto zawsze mamy oko na operacje i umożliwiamy solidne, płynne procesy.


  1. zarządzanie produktem

  W dziale zarządzania produktami IT odpowiadamy za cały cykl życia około 100 aplikacji IT, od zarządzania magazynem, przez systemy zwrotów i wsparcia, po rozwiązania integracyjne. Jesteśmy również odpowiedzialni za innowacje, takie jak wykorzystanie rozwiązań z zakresu robotyki. Wspieramy już dużą liczbę sprawdzonych koncepcji w tym obszarze i działamy jako czynnik umożliwiający lokalizacje logistyczne i administrację.

  Rozwijamy nasze produkty zarówno z wewnętrznymi dostawcami usług, jak i z partnerami zewnętrznymi. Posiadamy również własny zespół programistów, który koncentruje się głównie na aplikacjach o krytycznym znaczeniu dla biznesu, takich jak nasze systemy integracyjne. Wraz z zespołem ds. testów i zarządzania jakością zapewniamy kluczowy czynnik sukcesu naszych produktów IT: jakość oprogramowania. Identyfikujemy potencjalne błędy na wczesnym etapie i w ten sposób minimalizujemy ryzyko dla naszej firmy. Nasza udokumentowana jakość oprogramowania i niezawodne, wysokiej jakości produkty IT dają nam decydującą przewagę konkurencyjną.


  2. zarządzanie projektami

  Jeśli chcesz kształtować zmiany, nie da się obejść projektów technologicznych opartych na innowacjach - niezależnie od tego, czy chodzi o wprowadzanie rozwiązań programowych, czy wdrażanie kwestii bezpieczeństwa i infrastruktury.

  W HF Tech Solutions jesteśmy do tego bardzo dobrze przygotowani: Mamy własny zespół PMO, a także własne zarządzanie portfelem projektów - a nasz wyspecjalizowany zespół zarządzania projektami zawsze ustala optymalne ramy do obsługi małych i dużych problemów. Zespoły te dysponują nie tylko rozległym know-how w zakresie działalności projektowej, ale także dogłębną wiedzą specjalistyczną umożliwiającą współpracę międzyfunkcyjną z innymi działami i interesariuszami na równych zasadach.


  3. wsparcie i administracja systemem

  Aby osiągnąć nasze ambitne cele, musimy zawsze koncentrować się na operacjach i zapewniać płynne, bezpieczne działanie infrastruktury sieciowej i środowisk serwerowych. Tym właśnie zajmują się nasi administratorzy systemów, zwłaszcza w kontekście przetwarzania logistycznego - zarówno w kraju, jak i za granicą. Zapewniamy również wsparcie w zakresie wymogów bezpieczeństwa IT i wdrażamy je. Nasze zadania obejmują również doradztwo w zakresie projektów infrastruktury IT i koncepcji operacyjnych.

  Nasi koledzy z działu wsparcia systemowego pracują ramię w ramię z administratorami systemów i zapewniają między innymi wsparcie pierwszego, drugiego i trzeciego poziomu. Dbają o działanie systemów stacji roboczych i urządzeń końcowych w różnych lokalizacjach i krajach.


Kierujemy się wartościami Hermes Fulfilment Group

Wraz z Hermes Fulfilment Group żyjemy zgodnie z naszymi wartościami korporacyjnymi, takimi jak kreatywność, uważność, różnorodność i duch zespołowy. W końcu nasz zróżnicowany zespół jest kluczowym czynnikiem kształtującym i napędzającym nasz sukces. W tym celu dajemy każdemu w HF Tech Solutions możliwość wykonywania zadań, indywidualnego rozwoju i uczenia się - dużo swobody, aby coś zmienić.

Poznaj nasze wartości korporacyjne

 

Hermes Fulfilment Group - To właśnie czyni nas wyjątkowymi!

"Myślę, że to wspaniałe, że możemy pracować tak elastycznie. Zwłaszcza z dziećmi".

Monique Aßmus, specjalista ds. zasobów ludzkich, biuro w Hamburgu

"Hermes Fulfilment oferuje mi bezpieczną pracę w międzynarodowo rozwijającej się firmie z elastycznymi godzinami pracy i możliwością pracy z domu od czasu do czasu".

Anne Wien, kierownik operacyjny, zakład Langenselbold

Twoje korzyści w Hermes Fulfilment Group

Jako pracownik Hermes Fulfilment Group zawsze dajesz z siebie wszystko. Dlatego dajemy z siebie wszystko - oferując atrakcyjny pakiet kultury korporacyjnej, praktykowanych wartości i korzyści w wielu obszarach.

Odkryj wszystkie korzyści

 

Wgląd w świat pracy

Opcje kontaktu

Osoba kontaktowa dla danego stanowiska w obszarze specjalisty i zarządzania

Maren

Chcesz aplikować lub masz pytania dotyczące pracy w Tech Solutions? W takim razie skontaktuj się ze mną. Czekam na wiadomość od Ciebie!

Napisz do mnie na adres Maren.Denz(at)hermes-ws.com

Telefon: +49 (0)40 646041-4757 / +49 (0)160-90660413

Kontakt dla studentów studiów dualnych

Monique

Chcesz aplikować lub masz pytania dotyczące pracy w Tech Solutions? W takim razie skontaktuj się ze mną. Czekam na wiadomość od Ciebie!

E-mail: monique.assmus(at)hermes-ws.com

Telefon: + 49 (0)40 646041-6639

Wir wünschen Frohe Weihnachten!