Klienci prywatni    

Gestalte DeineZukunft bei uns

Everything possible

Kształtuj z nami swoją przyszłość

Wszystko jest możliwe

Gestalte DeineZukunft bei uns

Everything possible

Poszukujemy utalentowanych młodych ludzi w naszych lokalizacjach, którzy są zainteresowani stażem, praktyką, programem studiów dualnych lub stażem po ukończeniu studiów. Jeśli szukasz pracodawcy z przyszłością i dużymi obszarami odpowiedzialności, zgłoś się do nas już teraz. Czekamy na wiadomość od Ciebie!

Edukacja
Praktyki
Badanie
Program dla stażystów

Szkolenie w Hermes Fulfilment

Szukasz stanowiska szkoleniowego, które jest wszechstronne, oferuje długoterminowe perspektywy i jest właśnie dla Ciebie? W takim razie serdecznie zapraszamy! Twoi instruktorzy, współpracownicy i praktykanci w wyższych klasach będą Cię wspierać, abyś od samego początku czuł się jak w domu. Cenimy wszystkich jednakowo - szanujemy wszystkie tożsamości. Oferujemy możliwość indywidualnego kształtowania swojego szkolenia i samodzielnego wypróbowywania różnych rzeczy.

Jesteśmy zawsze do Twojej dyspozycji!

Chciałbyś ubiegać się o pracę u nas, ale nadal masz pytania, które chciałbyś wyjaśnić z wyprzedzeniem? A może potrzebujesz informacji, których nie znalazłeś na naszej stronie dla stażystów? W takim razie masz możliwość skontaktowania się z jednym z naszych ekspertów ds. staży tutaj. Z przyjemnością Ci pomożemy!

Osobę kontaktową można zawsze znaleźć na dole ogłoszenia o pracę. Jeśli masz ogólne pytania, poszukaj interesującej Cię lokalizacji na naszej stronie i skontaktuj się z nią bezpośrednio! Więcej informacji o Hermes Fulfilment również na:

LinkedIn
Instagram
Facebook

Często zadawane pytania dotyczące procesu aplikacji

Każdy początek jest trudny - dlatego zebraliśmy wszystkie ważne informacje dotyczące aplikacji i procesu selekcji:

 • Kiedy rozpoczyna się trening?

  Praktyka zawodowa lub studia dualne rozpoczynają się 1 sierpnia danego roku. Studia dualne zawsze rozpoczynają się co najmniej dwumiesięcznym praktycznym doświadczeniem zawodowym w firmie, zanim jesienią lub zimą rozpocznie się pierwszy etap studiów na uczelni partnerskiej.

   

 • Do kiedy mogę złożyć wniosek?

  Najlepiej byłoby, gdybyśmy otrzymali Twoją aplikację na 10 do 12 miesięcy przed rozpoczęciem praktyki. Nie ma ustalonej daty końcowej - przyjmujemy nowe aplikacje do momentu ostatecznego obsadzenia ostatniego stanowiska. W związku z tym w niektórych przypadkach nadal warto aplikować wiosną. Najłatwiejszym sposobem aplikowania online jest skorzystanie z giełdy pracy na naszej stronie internetowej. Od późnego lata ogłaszamy tam wszystkie praktyki i programy studiów dualnych na nadchodzący rok.

 • Co powinno znaleźć się w zgłoszeniu?

  Co zawsze powinna zawierać aplikacja:
  - Krótki list motywacyjny, w którym powiesz nam, dlaczego jesteś zainteresowany praktykami w danej dziedzinie i co Twoim zdaniem czyni Cię wyjątkowym
  - CV zawierające informacje o wcześniejszym wykształceniu i zdobytym doświadczeniu praktycznym
  - świadectwo ukończenia szkoły lub co najmniej dwa ostatnie świadectwa szkolne
  - Ewentualne dokumenty potwierdzające odbyte praktyki, staże lub praktyki zawodowe.

 • Jak przebiega proces selekcji?

  Po otrzymaniu zgłoszenia zapoznamy się z dokumentami i na tej podstawie dokonamy wstępnej selekcji.
  Jeśli Twój profil zrobi na nas wrażenie, zaprosimy Cię na dzień kandydata, w którym weźmie udział maksymalnie osiem osób. Dzień kandydata to dla nas przede wszystkim "dialog na poziomie oczu" - nie tylko przedstawisz się nam, ale również my przedstawimy Ci naszą firmę i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Oprócz zwiedzania naszej firmy, program dnia obejmuje różne zadania grupowe i indywidualne.
  Jeśli ubiegasz się o staż, zwykle następuje po nim dwu- lub trzydniowa próba pracy w przyszłym specjalistycznym obszarze. Alternatywnie, jeśli chcesz ukończyć podwójny program studiów, zaprosimy Cię na indywidualną rozmowę kwalifikacyjną.

 • Jak mogę przygotować się do procesu selekcji?

  Przynieś otwartość, ciekawość i zauważalną ilość entuzjazmu dla swojej przyszłej praktyki! Oprócz kompletnych i prawidłowych dokumentów aplikacyjnych, ważne jest dla nas również, abyś już wcześniej zapoznał się z naszą firmą, programem szkoleniowym i odpowiednimi wymaganiami. Daj nam znać, że jesteś naprawdę zainteresowany dołączeniem do nas!


Twoje studia w Hermes Fulfilment

Już podczas studiów możesz poznać praktyczną stronę rzeczy, nawiązać ukierunkowane kontakty i położyć podwaliny pod swoją przyszłą karierę. Niezależnie od tego, czy jest to długoterminowa pozycja pracującego studenta, czy program studiów dualnych z pracą końcową, masz możliwość zdobycia ważnego doświadczenia zawodowego na wczesnym etapie. Serdecznie zapraszamy! Osoby kontaktowe, koledzy i obecni studenci Hermes Fulfilment z przyjemnością udzielą Ci wsparcia, abyś od samego początku czuł się jak w domu.

Jesteśmy zawsze do Twojej dyspozycji!

Chciałbyś ubiegać się o pracę u nas, ale nadal masz pytania, które chciałbyś wyjaśnić z wyprzedzeniem? A może potrzebujesz informacji, których nie znalazłeś na tej stronie? W takim razie masz możliwość skontaktowania się z jednym z naszych ekspertów tutaj. Z przyjemnością Ci pomożemy!

Osobę kontaktową można zawsze znaleźć na dole ogłoszenia o pracę. Jeśli masz ogólne pytania, poszukaj interesującej Cię lokalizacji na naszej stronie i skontaktuj się z nią bezpośrednio!

Często zadawane pytania dotyczące procesu aplikacji

Trudno jest zacząć - dlatego zebraliśmy wszystkie ważne informacje na temat aplikacji i procesu selekcji:

 • Kiedy rozpoczyna się mój program studiów dualnych?

  Studia dualne rozpoczynają się 1 sierpnia danego roku. Programy studiów dualnych zawsze rozpoczynają się co najmniej dwumiesięcznym praktycznym doświadczeniem zawodowym w firmie, zanim jesienią lub zimą rozpocznie się pierwszy etap studiów na uczelni partnerskiej.

   

 • Do kiedy mogę ubiegać się o studia dualne?

  Najlepiej byłoby, gdybyśmy otrzymali Twoją aplikację na 10 do 12 miesięcy przed rozpoczęciem praktyki. Nie ma ustalonej daty końcowej - przyjmujemy nowe aplikacje do momentu ostatecznego obsadzenia ostatniego stanowiska. W związku z tym w niektórych przypadkach warto aplikować jeszcze wiosną.
  Najłatwiej jest aplikować online za pośrednictwem giełdy pracy na naszej stronie internetowej. Od późnego lata ogłaszamy tam wszystkie programy studiów dualnych na nadchodzący rok.

 • Co powinienem zawrzeć w podaniu o studia dualne lub pracę jako pracujący student?

  Aplikacja powinna zawsze zawierać
  1. krótki list motywacyjny, w którym napiszesz, dlaczego jesteś zainteresowany stażem w danej dziedzinie i co Twoim zdaniem wyróżnia Cię spośród innych kandydatów
  2. CV zawierające informacje o wcześniejszym wykształceniu i zdobytym doświadczeniu praktycznym
  3. świadectwo ukończenia szkoły lub co najmniej dwa ostatnie świadectwa szkolne
  4. w stosownych przypadkach, dokumenty potwierdzające ukończenie odpowiednich miejsc pracy, staży lub programów szkoleniowych

 • Jak przebiega proces selekcji i jak mogę się do niego przygotować?

  Po otrzymaniu Twojej aplikacji przejrzymy Twoje dokumenty i na tej podstawie dokonamy wstępnej selekcji. Jeśli Twój profil zrobi na nas wrażenie, zaprosimy Cię na indywidualną rozmowę kwalifikacyjną. Przynieś otwartość, ciekawość i zauważalną ilość entuzjazmu! Oprócz kompletnych i prawidłowych dokumentów aplikacyjnych, ważne jest dla nas również, abyś zapoznał się z naszą firmą, stanowiskiem i odpowiednimi wymaganiami przed dniem aplikacji. Daj nam znać, że jesteś naprawdę zainteresowany dołączeniem do nas!

 • Jak mogę przygotować się do procesu selekcji?

  Przynieś otwartość, ciekawość i zauważalną ilość entuzjazmu dla swojej przyszłej praktyki! Oprócz kompletnych i prawidłowych dokumentów aplikacyjnych, ważne jest dla nas również, abyś już wcześniej zapoznał się z naszą firmą, programem szkoleniowym i odpowiednimi wymaganiami. Daj nam znać, że jesteś naprawdę zainteresowany dołączeniem do nas!


Praktyki studenckie w Hermes Fulfilment

W Hermes Fulfilment rozumiemy, że wszechstronny staż oznacza: sprawdź się w praktyce! Czekają na Ciebie ambitne projekty i interesująca codzienna praca. Doświadczysz z pierwszej ręki, jak na przykład opracowywane są innowacyjne koncepcje realizacji zamówień, otwierane są nowe obszary biznesowe lub optymalizowane są procesy logistyczne.

Niezależnie od tego, czy jest to obowiązkowa praktyka studencka, czy dobrowolny staż, zapraszamy! Aby mieć pewność, że od samego początku poczujesz się jak w domu, Twoje kontakty, koledzy i obecni stażyści w Hermes Fulfilment będą Cię wspierać.

 

Praktyki studenckie w Hermes Fulfilment

Żadna inna branża nie rozwija się tak szybko jak handel detaliczny online. W naszych centrach logistycznych Hermes Fulfilment dbamy o to, by ten trend utrzymał się w przyszłości. Na przykład w Haldensleben - jednym z największych tego typu centrów wysyłkowych w Europie, gdzie każdego roku przez linie montażowe przechodzi do 200 milionów zamówień.

Zajrzyj za kulisy jednego z największych pracodawców w Twoim regionie. Czekają na Ciebie różne ekscytujące zadania, w zależności od Twoich zainteresowań, na przykład w magazynie lub w obszarze technicznym. Każdy znajdzie coś dla siebie!

 

Jesteśmy zawsze do Twojej dyspozycji!

Chciałbyś ubiegać się o pracę u nas, ale nadal masz pytania, które chciałbyś wyjaśnić z wyprzedzeniem? A może potrzebujesz informacji, których nie znalazłeś na tej stronie? W takim razie masz możliwość skontaktowania się z jednym z naszych ekspertów tutaj. Z przyjemnością Ci pomożemy.

Osobę kontaktową można zawsze znaleźć na dole ogłoszenia o pracę. Jeśli masz ogólne pytania, poszukaj interesującej Cię lokalizacji na naszej stronie i skontaktuj się z nią bezpośrednio!

 

Często zadawane pytania dotyczące procesu aplikacji dla studentów

Każdy początek jest trudny - dlatego zebraliśmy wszystkie ważne informacje dotyczące aplikacji i procesu selekcji:

 • Co powinna zawierać aplikacja?

  Co zawsze powinna zawierać aplikacja:
  - Krótki list motywacyjny, w którym wyjaśnisz nam, dlaczego jesteś zainteresowany stażem w danym obszarze i co Twoim zdaniem Cię wyróżnia.
  - CV zawierające informacje o wcześniejszym wykształceniu i zdobytym doświadczeniu praktycznym
  - Świadectwo ukończenia szkoły lub co najmniej dwa ostatnie świadectwa szkolne
  - Dowód wszelkich odpowiednich miejsc pracy, staży lub szkoleń, które już ukończyłeś, jeśli dotyczy
   

 • Jak przebiega proces selekcji?

  Po otrzymaniu Twojej aplikacji przejrzymy Twoje dokumenty i na tej podstawie dokonamy wstępnej selekcji. Jeśli Twój profil zrobi na nas wrażenie, zaprosimy Cię na rozmowę kwalifikacyjną, która w obecnych okolicznościach odbędzie się wyłącznie wirtualnie. Zgodnie z mottem "wymiana na poziomie oczu". Nie tylko przedstawisz się nam, ale również my przedstawimy Ci naszą firmę i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

 • Jak mogę przygotować się do procesu selekcji?

  Przynieś otwartość, ciekawość i zauważalną ilość entuzjazmu dla swojego przyszłego szkolenia! Oprócz kompletnych i prawidłowych dokumentów aplikacyjnych, ważne jest dla nas również, abyś zapoznał się z naszą firmą, stanowiskiem stażowym i odpowiednimi wymaganiami przed rozmową kwalifikacyjną. Daj nam znać, że jesteś naprawdę zainteresowany dołączeniem do nas!

 • Co należy zabrać ze sobą

  - Jesteś zapisany na uniwersytet i ukończyłeś co najmniej drugi semestr studiów licencjackich. (Alternatywnie, staże są również możliwe, aby wypełnić lukę między ukończeniem studiów licencjackich a programem magisterskim, do którego dążysz).
  - Idealnie byłoby, gdybyś posiadał już specjalistyczną wiedzę w danej dziedzinie lub praktyczne doświadczenie w środowisku logistycznym i e-commerce.
  - Idealnie byłoby, gdybyś posiadał już specjalistyczną wiedzę w danej dziedzinie lub praktyczne doświadczenie w środowisku logistycznym i e-commerce.
  - W zależności od stanowiska, na odbycie stażu będziesz mieć od czterech do sześciu miesięcy.


Program stażowy w Hermes Fulfilment

Chcesz wykonywać ukierunkowane i specyficzne dla firmy działania, które przygotują Cię do przyszłego stanowiska? W takim razie nasz 18-miesięczny program stażowy w naszych lokalizacjach w Haldensleben, Löhne i Ansbach jest właśnie dla Ciebie! W naszych programach stażowych w zakresie technologii operacyjnej LUB logistyki, jako absolwent zrobisz pierwszy krok w kierunku zostania menedżerem w jednym z największych centrów logistycznych w Europie. Poznasz wszystkie działy zakładu, uzyskasz wgląd w logistykę Otto Group i zdobędziesz praktyczne doświadczenie. Twój kontrakt z atrakcyjnym wynagrodzeniem jest bezterminowy, a stanowisko kierownicze z przyszłością czeka na Ciebie!

Tutaj możesz pobrać szczegółowe informacje o naszym programie stażowym.

Nasz proces aplikacyjny i poznanie Ciebie

Często zadawane pytania dotyczące procesu aplikacji

Każdy początek jest trudny - dlatego zebraliśmy wszystkie ważne informacje dotyczące aplikacji i procesu selekcji:

 • Jak przebiega proces selekcji?

  Po otrzymaniu Twojej aplikacji online zapoznamy się z Twoimi dokumentami i na tej podstawie dokonamy wstępnej selekcji. Jeśli Twój profil zrobi na nas wrażenie, zaprosimy Cię na krótką rozmowę telefoniczną. Nie tylko przedstawisz się nam, ale także przedstawimy Ci naszą firmę i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Następnie odbędzie się ocena zintegrowana, która obejmuje odgrywanie ról, zadania indywidualne i grupowe. Następnie odbywa się indywidualna rozmowa z menedżerami.

 • Jak mogę przygotować się do indywidualnej rozmowy z menedżerami?

  Przynieś otwartość, ciekawość i zauważalną ilość entuzjazmu! Oprócz kompletnych i prawidłowych dokumentów aplikacyjnych, ważne jest dla nas również, abyś już przed złożeniem aplikacji zapoznał się z naszą firmą, stanowiskiem i odpowiednimi wymaganiami. Daj nam znać, że jesteś naprawdę zainteresowany dołączeniem do programu stażowego!

   

 • Jak długo trwa program stażowy?

  Program stażowy trwa łącznie 18 miesięcy w pełnym wymiarze godzin. Podczas programu będziesz współpracować z naszymi menedżerami w różnych działach i zostaniesz przygotowany do przyszłego stanowiska.

   

 • Co należy uwzględnić w zgłoszeniu do programu stażowego?

  Co zawsze powinna zawierać aplikacja:
  - Krótki list motywacyjny, w którym napiszesz nam, dlaczego jesteś zainteresowany programem stażowym w danej dziedzinie i co Twoim zdaniem wyróżnia Cię spośród innych kandydatów.
  - CV zawierające informacje o wcześniejszym wykształceniu i zdobytym doświadczeniu praktycznym
  - świadectwo ukończenia szkoły lub co najmniej dwa ostatnie świadectwa szkolne
  - Ewentualny dowód ukończenia odpowiednich miejsc pracy, staży lub szkoleń.


Co stażyści mówią o naszym programie

"To, co najbardziej podobało mi się w moim programie stażowym, to fakt, że zaufano mi na wczesnym etapie, dzięki czemu miałem okazję zapoznać się z różnymi procesami w naszym zakładzie. Dzięki różnym tematom mogłam rozwinąć się osobiście, zbudować sieć kontaktów i zdobyć pierwsze obowiązki kierownicze". - Emely


"Dla mnie program stażowy jest idealnym przejściem od bardzo teoretycznego codziennego życia uniwersyteckiego do praktycznego życia zawodowego w dużej firmie logistycznej. Szczególnie doceniam wysoki stopień elastyczności programu stażowego, który pozwala mi kształtować go zgodnie z własnymi pomysłami i życzeniami. Między innymi dzięki wycieczkom do innych firm zyskujesz szeroką wiedzę na temat procesów logistycznych, od przychodzących do wychodzących, od paczek po logistykę dużych towarów itp." - Moritz


"Program stażowy dał mi możliwość uzyskania wglądu w wiele różnych obszarów i rodzajów przetwarzania oraz możliwość wnoszenia swoich pomysłów od samego początku. Uważam, że to wspaniałe, że mogłam dzięki temu zdobyć cenne doświadczenie i stopniowo awansować do roli lidera". - Franziska

 

Jesteśmy zawsze do Twojej dyspozycji!

Chciałbyś ubiegać się o pracę u nas, ale nadal masz pytania, które chciałbyś wyjaśnić z wyprzedzeniem? A może potrzebujesz informacji, których nie znalazłeś na tej stronie? W takim razie masz możliwość skontaktowania się z jednym z naszych ekspertów tutaj. Z przyjemnością Ci pomożemy!

Osobę kontaktową można zawsze znaleźć na dole ogłoszenia o pracę. Jeśli masz ogólne pytania, poszukaj interesującej Cię lokalizacji na naszej stronie i skontaktuj się z nią bezpośrednio!

 

Wir wünschen Frohe Weihnachten!