Klienci prywatni    

Otto Group współpracuje z Boston Dynamics

Planujemy wdrożyć flotę wdrożyć flotę robotów Boston Dynamics w ponad 20 centrach logistycznych w ciągu najbliższych dwóch lat, aby wzmocnić się na przyszłość.

Hamburg, Niemcy / Waltham, USA - 11 września 2023 r. - Otto Group uzgodniła strategiczne partnerstwo z Boston Dynamics, światowym liderem w dziedzinie robotyki mobilnej, w celu dalszej automatyzacji swoich operacji logistycznych. W ciągu najbliższych dwóch lat flota robotów Boston Dynamics Spot® zostanie wdrożona w ponad 10 centrach logistycznych Otto Group, a roboty Stretch™ w ponad 20 centrach logistycznych Otto Group, począwszy od Hermes Fulfilment. Celem współpracy jest zwiększenie wydajności operacyjnej i bezpieczeństwa pracy oraz zwiększenie atrakcyjności pracy w magazynie w obliczu niedoboru wykwalifikowanej siły roboczej. Umowa oznacza pierwsze wspólne wdrożenie dwóch dostępnych na rynku robotów Boston Dynamics na taką skalę.

W ramach umowy Spot, czworonożny robot mobilny Boston Dynamics, będzie pomagał w inspekcjach tuneli i działaniach związanych z konserwacją zapobiegawczą aktywów operacyjnych, w tym w monitorowaniu termicznym, analogowym odczycie mierników i akustycznym wykrywaniu wycieków powietrza i gazu. Flota Spot będzie również wykonywać autonomiczne misje i gromadzić dane uczenia maszynowego, aby uczynić centra logistyczne Otto Group jeszcze bezpieczniejszymi poprzez monitorowanie wyjść awaryjnych i wykrywanie niewielkich zmian w regałach magazynowych.

Ponadto Otto Group wdroży również Stretch, robota Boston Dynamics do obsługi skrzyń, opracowanego do zastosowań magazynowych. Stretch rozpocznie rozładunek kontenerów w 10 centrach sortowania w przyszłym roku, a jego celem będzie uruchomienie wszystkich lokalizacji do końca 2025 roku. Stretch, który jest szczególnie odpowiedni do rozładunku ciężkich paczek w sektorze kontenerowym, zapewni wsparcie technologiczne dla wymagających fizycznie działań w logistyce magazynowej.

"Współpraca z Boston Dynamics to dla nas kolejny ważny krok w kierunku wzmocnienia się na przyszłość" - mówi Kay Schiebur, członek zarządu Otto Group ds. usług, i dodaje: "Dążymy do zapewnienia najlepszych usług dla naszych klientów i innowacyjnego środowiska pracy dla naszych pracowników. Robotyka i sztuczna inteligencja są już centralnymi elementami naszej codziennej pracy i stają się coraz ważniejsze".

Otto Group oferuje kompleksowy program szkoleniowy, aby przygotować swoich pracowników do pracy z robotyką i sztuczną inteligencją. Do tej pory ponad 10 000 pracowników przemysłowych ukończyło wirtualne kursy szkoleniowe TechUcation. Uzupełnieniem są szkolenia na miejscu. Pozwala to istniejącym profilom zawodowym rozwijać się cyfrowo i wspólnie kształtować przyszłość.

"Nauczyliśmy się szybko i elastycznie dostosowywać do nowych sytuacji rynkowych, co czyni nas gotowymi na przyszłość" - podkreśla Schiebur. Otto Group i Boston Dynamics chcą również współpracować w zakresie badań i rozwoju w ciągu najbliższych kilku lat, aby opracować dalsze przypadki użycia robotów typu spot i stretch.

"Jako jedna z najbardziej innowacyjnych i myślących przyszłościowo firm w Europie, Otto Group jest idealnym partnerem dla naszej technologii" - powiedział Robert Playter, CEO Boston Dynamics. "Nasza umowa jest bardziej strategiczną współpracą, która przyniesie korzyści obu firmom w nadchodzących latach. Z niecierpliwością czekamy na wartość dodaną, jaką zapewnią nasze roboty mobilne w połączeniu z rozległą wiedzą Otto Group w zakresie logistyki i realizacji zamówień".

 

Ogłoszenie Otto Group można znaleźć TUTAJ.

« Wróć
Wir wünschen Frohe Weihnachten!