Klienci prywatni    

Magazyn dywanów w Erfurcie

Hermes Fulfilment GmbH rozszerza swoją sieć lokalizacji. Centralny dostawca usług logistycznych i zwrotów Otto Group otworzył prawdopodobnie największy w Niemczech magazyn dywanów w dzielnicy Stotternheim w Erfurcie. Magazyn ma powierzchnię około 50 000 metrów kwadratowych. Jest to mniej więcej wielkość siedmiu boisk piłkarskich odpowiednich dla ligi krajowej. Połowa tej powierzchni jest zarezerwowana dla dywanów. Na dwunastometrowych regałach można przechowywać do 320 000 artykułów przy pełnej pojemności. Pozostała przestrzeń jest wykorzystywana na małe meble.

"Pomimo trudnych warunków spowodowanych niedoborem materiałów, wzrostem cen i dłuższym czasem dostawy, udało nam się uruchomić obiekt z zaledwie kilkutygodniowym opóźnieniem" - mówi dyrektor operacyjny Volker Weidemann, zadowolony z udanego startu. Około 260 000 dywanów, z których część jest obecnie nadal przechowywana w Löhne w Nadrenii Północnej-Westfalii, jest stopniowo transportowanych do Erfurtu. "To logistyczne tour de force, które zostanie zakończone do końca marca" - mówi Volker Weidemann. Równolegle do przeprowadzki dostarczane są nowe towary z krajów pochodzenia, głównie z Turcji, Indii i Pakistanu. Spektrum obejmuje zarówno małe dywaniki kąpielowe w dużych ilościach, jak i kilka przykładów wybranych perskich dywanów. Zakładając średnią wielkość trzech metrów kwadratowych na sztukę, cały zapas wystarczyłby na pokrycie Theresienwiese, gdzie co roku odbywa się monachijski Oktoberfest, dwiema warstwami dywanów.

Hermes Fulfilment w Erfurcie może obsłużyć do 10 000 zamówień dziennie pod względem logistycznym. Każdego roku firma wysyła około 500 000 wykładzin podłogowych dla firm detalicznych Otto Group. Gotowe do wysyłki wykładziny są transportowane z Erfurtu do oddalonego o 50 kilometrów Ohrdruf za pomocą ciężarówek wahadłowych. Hermes Fulfilment od 30 lat prowadzi tam jedno z największych i najnowocześniejszych centrów logistycznych w Turyngii. Zakład specjalizuje się w obsłudze logistycznej urządzeń elektrycznych, małych mebli i elektroniki użytkowej o wadze do 31,5 kg. W Ohrdruf dywany są sortowane w bazie dostaw Hermes, kierowane do sieci dostawczej siostrzanej spółki Hermes Germany, a następnie dostarczane do klientów końcowych w Niemczech, Austrii, Francji, Szwajcarii i Holandii.

"Nowy magazyn zewnętrzny w Erfurcie wzbogaca naszą sieć na wiele sposobów" - podkreśla Kevin Kufs, CEO Hermes Fulfilment: "Zwiększamy pojemność magazynową dla naszych partnerów, osiągając cenne korzyści w zakresie usług i kosztów, a w przyszłości będziemy w stanie przetwarzać zamówienia jeszcze szybciej. W przyszłości stworzymy również do 100 nowych miejsc pracy w Erfurcie". Obecnie w magazynie dywanów zatrudnionych jest około 30 osób. Liczba ta ma stale rosnąć aż do lata, kiedy to magazyn ma być w pełni operacyjny. Firma poszukuje przede wszystkim pracowników magazynowych w obszarach przyjmowania towarów, kompletacji zamówień i wydawania towarów, a także zmotywowanych stażystów, którzy chcieliby zostać specjalistami ds. magazynowania lub logistyki magazynowej. "Obecnie możemy skorzystać ze wzmocnień, zwłaszcza w obszarze handlowym", mówi Volker Weidemann. Szczególna cecha miejsc pracy: "Każdy może wykonywać wszystkie nasze czynności, co sprawia, że dzień pracy jest szczególnie urozmaicony", podkreśla kierownik operacyjny. Na przykład pracownicy, którzy normalnie siedzą przy biurku w biurze, mogą również uzyskać licencję na wózek widłowy i w razie potrzeby zostać oddelegowani do pracy w magazynie. Z kolei pracownicy magazynu podejmują się również zadań handlowych. Volker Weidemann: "Różnorodność zadań jest gwarantowana".

« Wróć
Wir wünschen Frohe Weihnachten!