Klienci prywatni    

Kolejne centrum dystrybucyjne we Włoszech

Hamburg/Valdengo, 20 lipca 2023 r. - Hermes Fulfilment rozszerza swoją międzynarodową sieć lokalizacji. 1 sierpnia centralny dostawca usług logistycznych Otto Group przejmie centrum dystrybucyjne w Valdengo w północnych Włoszech, około 100 kilometrów na zachód od Mediolanu. Lokalizacja ta specjalizuje się w obsłudze logistycznej produktów małoseryjnych. W centrum logistycznym zatrudnionych jest około 230 osób.

"Nowoczesne centrum dystrybucyjne w Valdengo doskonale wpisuje się w nasze wysiłki na rzecz internacjonalizacji" - mówi Kevin Kufs, dyrektor generalny Hermes Fulfilment. Oprócz Niemiec, grupa posiada już centra logistyczne w Pilznie (Czechy) i Otelfingen (Szwajcaria). Kilka miesięcy temu Hermes Fulfilment rozpoczął obsługę zwrotów towarów w nowym centrum zwrotów w Iłowej (Polska). Na początku przyszłego roku zostanie tam również otwarte centrum wysyłkowe dla towarów małogabarytowych, które wciąż jest w budowie. "Przejmując działalność w Valdengo, możemy również ugruntować swoją pozycję na rynku południowoeuropejskim" - podkreśla Kevin Kufs.

Centrum dystrybucyjne w Valdengo zostało zbudowane w 2007 roku i ma powierzchnię hali wynoszącą 12 500 metrów kwadratowych. Magazyn wysokiego składowania o powierzchni 1 500 metrów kwadratowych jest zintegrowany z kompleksem budynków. Jego pojemność wynosi około 5000 miejsc paletowych. Kompletacja zamówionych artykułów jest obsługiwana cyfrowo, a sortowanie odbywa się za pomocą 235-metrowego systemu sorterów. Sąsiadujące z nim centrum zwrotów ma 30 stacji oceny, gdzie zwracane towary są rozpakowywane i sprawdzane, a przedmioty sklasyfikowane jako nowe są przepakowywane w celu uzupełnienia zapasów. "Naszym celem jest pełne wykorzystanie centrum wysyłkowego z jego zdolnością przetwarzania do 30 milionów produktów rocznie, zarówno w przypadku towarów wychodzących, jak i zwrotów" - mówi Kevin Kufs.

Do tej pory operacja w regionie Piemontu była lokalizacją marki modowej bonprix. W nadchodzących miesiącach ich towary będą stopniowo przenoszone do Haldensleben (Saksonia-Anhalt). Hermes Fulfilment prowadzi tam jedno z największych centrów dystrybucyjnych w Europie, które od września 2024 r. będzie również zaopatrywać południowoeuropejski rynek bonprix. Większość mocy produkcyjnych uwolnionych w Valdengo zostanie wykorzystana do przetwarzania zwrotów z południowoeuropejskiej działalności szybko rozwijającego się internetowego sprzedawcy mody About You. Zostanie to uzupełnione o wolumeny z istniejącej działalności zewnętrznej z dwoma klientami, których produkty są już obsługiwane logistycznie w północnych Włoszech. "Uznane centrum wysyłkowe z nowoczesnym wyposażeniem technicznym i doświadczonym personelem z wieloletnim doświadczeniem oferuje nam możliwość dalszego rozwoju" - mówi Kevin Kufs.

Hermes Fulfilment zamierza podwoić swoje obroty do 2028 roku i stać się jednym z trzech odnoszących największe sukcesy dostawców usług realizacji zamówień B2C w zakresie logistyki paczek i dużych przedmiotów w europejskim handlu elektronicznym. Kevin Kufs jest przekonany: "Nowa lokalizacja w Valdengo odegra swoją rolę w osiągnięciu tych celów wzrostu".

 

O Hermes Fulfilment:

Hermes FulfilmentGroup , z siedzibą w Hamburgu i lokalizacjami m.in. w Haldensleben, Löhne, Ohrdruf, Ansbach i Langenselbold, obsługuje cały łańcuch procesów wysyłki i przetwarzania zwrotów dla spółek detalicznych Otto Group. Hermes Fulfilment GmbH jest spółką międzynarodowej grupy Hermes Group, która jest częścią Otto Group. Zakres usług oferowanych przez firmy działające pod marką Hermes obejmuje globalnie poszukiwane usługi w całym łańcuchu wartości detalicznej - od transportu, realizacji zamówień i usług kurierskich po obsługę dwuosobową. W roku obrotowym 2020/2021 Grupa Hermes osiągnęła obroty w wysokości 2,54 mld euro. Hermes zatrudnia około 18 200 osób na całym świecie i posiada własne firmy kurierskie na najważniejszych europejskich rynkach e-commerce. Więcej informacji: www.hermes-fulfilment.de.

Więcej informacji dla dziennikarzy:
Hermes Fulfilment
Holger Reher
Telefon: +49 (0)40 646041-5461
E-mail: holger.reher@hermes-ws.com
www.hermes-fulfilment.de

Biuro prasowe Hermes Fulfilment
c/o AD HOC PR GmbH

Christian Jung
Telefon: +49 (0)5241 903932
E-mail: jung@adhocpr.de
www.adhocpr.de

« Wróć
Wir wünschen Frohe Weihnachten!